Ars Brunensis Chorus, Brno.Czech Republic

 
česky english deutsch
Ars Brunensis slaví 30. výročí svého založení

O projektu

Smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus slaví v roce 2009 třicáté výročí od svého založení. Toto jubileum si připomenul 18. dubna 2009 v 19.00 v reprezentativních prostorách brněnského divadla Reduta.

Hlavní náplní slavnostního večera byla světová premiéra díla předního českého skladatele Vladimíra Franze. Z podnětu dirigenta Dana Kalouska vytvořil společně s libretistou Rostislavem Křivánkem jedinečnou operu-oratorium dle starozákonního příběhu "Údolí suchých kostí", jejíž dramatizace se ujal výjimečný inscenační tým, který dal vzniknout mimořádné, pro diváka nesmírně poutavé, podívané.

Vynikající technické možnosti zrekonstruovaného divadla přinesly inscenátorům téměř neomezené možnosti pro ztvárnění neobvykle dramatického příběhu. Špičkové hudební provedení skladby bylo dáno účastí renomovaných umělců. Vedle pěveckého sboru Ars Brunensis Chorus, tanečníků známého souboru Maximvs a orchestru složeného speciálně pro tuto příležitost, se představili špičkoví sólisté různých oborů. Například roli Šemchazaje ztvárnila známá herečka a zpěvačka Zora Jandová. V dalších rolích vystoupili pěvci Markéta Cukrová, Tomáš Král a Jan Šťáva.

Projekt se má stát výchozím bodem pro natočení a vydání CD s výše zmíněným titulem, opera má být také dále uvedena na řadě dalších míst České republiky.

Akce se konala pod záštitou primátora Statutárního města Brna Romana Onderky a za finanční podpory Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.

Projekt vznikl ve spolupráci s Národním divadlem Brno.

Zpět k výpisu

 
Ars Brunensis Chorus © 2007-2019