Ars Brunensis Chorus, Brno.Czech Republic

 
česky english deutsch
Ars Brunensis Chorus

Hradišťan a pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus natáčí nové CD

Zpravodajství ČTK, 26.02.2000
TEREZA FOJTKOVÁ

Missu Brevis primáše Hradišťanu Jiřího Pavlici a barokní mši Georgiuse Zrunka Harmonia pastoralis natáčí o tomto víkendu v barokním sále vojenské nemocnice v Brně smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus spolu s Brněnským komorním orchestrem a souborem Hradišťan. Díla, která diriguje sbormistr Ars Brunensis Roman Válek, se objeví na kompaktním disku v září, informoval dnes ČTK člen umělecké rady sboru Ivan Holas.

Obě mše si jsou přes časový odstup více než dvou století velmi blízké promyšleným využíváním lidových prvků a také střídáním latinského a českého textu. Zejména mše Zrunka často až kuriózně střídá monumentální plochy barokní duchovní hudby s tanečními vstupy cimbálové muziky, uvedl Holas. Dodal, že při uvedení o loňských Vánocích v Praze, Brně, na Velehradě a v Olomouci se program setkal s velmi příznivou odezvou posluchačů.

Sbor Ars Brunensis Chorus loni oslavil 20 let existence a zařadil se mezi dlouhodobě nejlepší pěvecká tělesa v republice. V poslední době na sebe výrazně upozornil zejména provedením rozsáhlého oratoria Israel v Egyptě, natočením profilové desky sborových děl Petra Ebena a scénické hudby Vladimíra Franze k inscenacím Národního divadla v Praze a v Brně.

Zpět k výpisu

 
Ars Brunensis Chorus © 2007-2019