Ars Brunensis Chorus, Brno.Czech Republic

 
česky english deutsch
Ars Brunensis Chorus

Bachova Mše byla událostí sezóny

Právo, 27.10.2005
Jana Adámková

Málokdo z příznivců Bachovy hudby v Ostravě si nechal ujít provedení jeho slavné Mše h moll v rámci letošního Svatováclavského hudebního festivalu.

Dirigent Roman Válek měl k dispozici dvě vynikající tělesa - brněnský smíšený pěvecký sbor Ars Brunensis Chorus a instrumentální soubor Solamente Naturali ze Slovenska, který je vybaven kopiemi dobových nástrojů a posluchači si tak mohli vychutnat jak odlišnou zvukovou barevnost, tak frázování vycházející ze studia dobových pramenů.

Nejvyšší ocenění tohoto provedení Mše h moll si ovšem zaslouží Ars Brunensis Chorus, které se specializuje na provádění barokních kantát a oratorií. Hlasová vyváženost, soulad s instrumentalisty a perfektní zvládnutí kontrapunkticky náročných úseků včetně závěrečné fugy bezesporu velkou měrou přispěly k celkovému vyznění večera. Pokud jde o sólisty, tady už takový soulad nepanoval. Výborně se ovšem se svým partem vyrovnal polský kontratenorista Piotr Olech, jehož sólové árie navodily niternou kontemplativní atmosféru.

Zpět k výpisu

 
Ars Brunensis Chorus © 2007-2019