Ars Brunensis Chorus, Brno.Czech Republic

 
česky english deutsch
Ars Brunensis Chorus

Händelova skladba zazní poprvé

Mladá fronta DNES, 18.04.2005

Vůbec první české uvedení slavného Händelova díla nabídne zítra Brněnský smíšený sbor Ars Brunensis Chorus, který tak oslaví čtvrt století od svého založení. Na koncertě zazní skladba Římské nešpory. Zítřejší slavnostní večer začne v 19.30 hodin v brněnském kostele svatých Janů na Minoritské ulici.

„Pod názvem se skrývá originální koncertní program, který skladatel sestavil v roce 1707 pro slavnosti Panny Marie v Římě. V posledních letech se věnujeme převážně barokní muzice a snažili jsme se zvolit slavnostnější titul,“ uvedla za sbor a pořadatele koncertu Lucie Hofmanová. Sbor tímto náročným projektem pro sedmdesát účinkujících navazuje na právě nejzásadnější a nejuznávanější obor své činnosti - interpretaci barokních kantát a oratorií. Pěti sólových partů se ujmou renomovaní pěvci z České republiky a Polska. „Za zmínku stojí zejména obsazení kontratenoristy, sólisty využívajícího speciální pěvecké techniky, kterým bude Polák Piotr Olech,“ uvedla Hofmanová.

Významnou úlohu bude mít také orchestr Ensemble Baroque složený ze špičkových hudebníků hrajících na repliky dobových nástrojů. Koncert bude zítra řídit Dan Kalousek. Vedle čtyřiceti zpěváků z jubilujícího Ars Brunensis Chorus vystoupí sopranistky Anna Mikolajczyk a Jana Jedličková, tenorista Richard Samek basista Adam Plachetka a dirigent Dan Kalousek. „V kostele je 320 míst k sezení. Vstupenky v ceně sto padesát korun ještě jsou,“ uvedla včera Hofmanová. Římské nešpory jsou největším projektem sboru za posledních pět let. Ars Brunensis Chorus ročně odezpívá na tři desítky koncertů po tuzemsku, Německu a Itálii.

Zpět k výpisu

 
Ars Brunensis Chorus © 2007-2019