Ars Brunensis Chorus, Brno.Czech Republic

 
česky english deutsch
Members

V rámci Moravského podzimu 2017 nás uslyšíte hned 2x

Moravský podzim 2017 je v plném proudu a moc nás těší, že budeme také součástí. 

Poslechnout si nás můžete hned dvakrát.

 

Již tuto sobotu 21. 10. 2017 od 19.30 na brněnském výstavišti v pavilonu A budeme spolu s dalšímy pěveckými tělesy zpívat Symfonii sirén, kterou v roce 1922 zrealizoval Arsenij Avraamov v Baku. Jednalo se o monstrózní kompozici pro přístavní město, na níž se podílela celá kaspická námořní flotila, dvě baterie dělostřelectva, několik vojenských regimentů včetně dechovek, nákladní automobily, hydroplány, parní lokomotivy s přidanými píšťalami, studenti konzervatoře a množství profesionálních hudebníků a několik velkých smíšených, mužských, ženských i dětských sborů.
Pro brněnské provedení bude symfonie utvářena ze zvuků města a hudebních performancí, ovšem nikoliv válečného sovětského přístavu, nýbrž vnitrozemského středoevropského současného Brna.

 

A další vystoupení nás čeká o týden později, tedy v sobotu 28. 10. 2017 do 10.00 hodin v parku u Janáčkova divadla.

 

Proběhne tam závěrečná akce letošního Moravského podzimu – slavnostní připomínka 99. výročí vzniku Masarykovy Československé republiky. Slavnosti se budou účastnit brněnští sokolové, skauti a několik pěveckých sborů. Těšit se můžete na vlastenecké skladby napsané význačnými autory v mladé republice na Masarykovu počest. Trvalým svědkem této slavnosti se stane lípa, jež na ní bude zasazena.

 

Víde o festivalu a program najdete ZDE
You can choose next news in the right menu.

zpet

 
Ars Brunensis Chorus © 2007-2018