Koncert k 35. výročí Ars Brunensis Chorus

program-1
program
Sverre Bergh: And Death Shall Have No Dominion
kdy
31. květen 2015 16:00
kde
Kostel svatého Augustina, náměstí Míru 7, Brno a Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 2, Brno Předprodej: Indies records, Poštovská 2, Brno
účinkující
Ars Brunensis Chorus
program-1program

Sverre Bergh: And Death Shall Have No Dominion

Zdeněk Lukáš: Pocta tvůrcům, Plynutí času

Veljo Tormis: Zaklínaní železa

Vladimí Franz: Prezidentská volba

a další

účinkující

Ars Brunensis Chorus

Dirigenti: Dan Kalousek a Michal Jančík

Marek Olbrzymek (tenor)

Aleš Procházka (bas)

Marek Pal’a (varhany)

Stanislav Pliska (bicí)

Zdeněk Svozil (housle)

Kristian Pekar (vypravěč)

poznámka

Ars Brunensis Chorus si v letošním roce připomíná 35. výročí svého založení. K tomuto jubileu sbor připravil program se symbolickým názvem Honoro – reconcilio – gaudeo (uctívat – usmiřovat – oslavovat), který se uskuteční 31. května 2015, kdy uplyne sedmdesát let a jeden den od vyhnání německých obyvatel z Brna.

 

V první části programu, která se uskuteční v kostele svatého Augustina na náměstí Míru, zazní duchovní skladby českých i zahraničních autorů, čímž se pomyslně naplní část „honoro – reconcilio“ (vrcholem bude dílo And Death Shall Have No Dominion norského skladatele Sverre Bergha). V druhé části programu, která proběhne v krásném prostředí Hvězdárny a planetária na Kraví hoře, se dramaturgie obrací k světským skladbám se silným antimilitantním poselstvím (Veljo Tormis: Zaklínaní železa) a s obsahem oslavujícím umění ve své podstatě (Zdeněk Lukáš: Pocta tvůrcům, Plynutí času ad.). Program navazující na „reconcilio“ tak přechází v „gaudeo“. V závěrečné části večera provede Ars Brunensis Chorus i skladby s odlehčenější povahy – například oratorium Vladimíra Franze s názvem Prezidentská volba za účasti autora.

 

Akce se koná pod záštitou primátora města Brna Petra Vokřála a náměstka primátora Matěje Hollana.

http://roksmireni.cz/cs

Fotogalerie

+420 775 119 634
dan.kalousek@gmail.com