Koncert pro Krtka

program-1
program
kdy
4. května 2014 19:00
kde
Městské divadlo Brno
účinkující
Dasha, Svetlana Janotová, Viktória Matušovová, Jan...
program-1program

účinkující

Dasha, Svetlana Janotová, Viktória Matušovová, Jana Musilová, Robert Jícha, Aleš Slanina, Dušan Vitázek a Ars Brunensis Chorus a orchestr MdB pod vedením dirigenta Dana Kalouska

poznámka

8. benefiční koncert na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek

Stalo se již dobrou tradicí, že Hudební scéna Městského divadla Brno patří na jeden večer charitativnímu koncertu, věnovanému podpoře Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK. Ten letošní – již osmý v pořadí – pořádá stejně jako v předchozích letech herec a zpěvák Robert Jícha a uskuteční se 4. května 2014 v 19:00 hodin. Pozvání přijali umělci Dasha, Svetlana Janotová, Viktória Matušovová, Jana Musilová, Robert Jícha, Aleš Slanina, Dušan Vitázek a Ars Brunensis Chorus a orchestr MdB pod vedením dirigenta Dana Kalouska. Výtěžek ze vstupného 390,- Kč je v plné výši věnován na zajištění projektu domácí péče. Jde o ojedinělý projekt, kdy se Nadační fond snaží pobyt dítěte v nemocnici zkrátit na minimum, protože ví, že je pro ně v mnoha ohledech nejlepší prožívat léčbu ve známém prostředí domova. Tuto činnost zajišťuje Klinika dětské onkologie FN Brno, a protože není financována zdravotními pojišťovnami, náklady jsou v plné výši pokrývány ze zdrojů NFDO KRTEK.
V současné době jde především o zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů, jako jsou antidekubitační podložky, rehabilitační pomůcky, motorové dlahy či koncentrátory kyslíku. Ovšem cílem projektu domácí péče je vytvoření a vybavení skupiny lékařů a sester, kteří v kteroukoli denní i noční dobu na výzvu rodiče navštíví nemocné dítě, zhodnotí jeho stav a podniknou nezbytné kroky k vyřešení problémů. Ve většině případů tak není nutný transport ani následná hospitalizace dítěte. Ročně se domácí péče dotýká cca 60ti pacientů, u 20ti dětí se jedná o terminální péči, tedy o umožnění bezbolestného a klidného konce nevyléčitelně nemocných, u 40ti dětí jde o péči o výživu a celkový zdravotní stav v domácím prostředí. Prostřednictvím svého lékaře zajišťuje NFDO KRTEK péči do cca 100 km od Brna, u vzdálenějších jde o spolupráci a metodické řízení vybraného lékaře v místě bydliště pacienta po domluvě.
Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci Kliniky dětské onkologie FN Brno a je její neoddělitelnou součástí. Od začátku svého fungování je jeho hlavní prioritou zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Realizuje programy na zvyšování kvality života malých pacientů a jejich blízkých, přispívá na vybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, na výzkum, vzdělávání zdravotnického personálu a podle aktuálních potřeb vytváří projekty na cílenou pomoc jednotlivým dětem a jejich rodinám během aktivní léčby, ale i po jejím ukončení.

Fotogalerie

+420 775 119 634
dan.kalousek@gmail.com
Činnost spolku se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna