Dan Kalousek, umělecký vedoucí a sbormistr

Po maturitě na gymnáziu vystudoval konzervatoř v Brně v oboru kompozice a dirigování. Obor dirigování orchestru pak absolvoval na Hudební fakultě JAMU Brno. V letech 2006 - 2008 studoval na Hochschule für Musik und Theater Leipzig a Weimar, v rámci mistrovských kurzů se setkal s dirigenty Kurtem Masurem, Fabiem Luisim či Zsoltem Nagym.

Od roku 2000 pracuje jako sbormistr Ars Brunensis. S tímto tělesem provedl řadu koncertů po Evropě. Jakožto dirigent spolupracoval a spolupracuje s českými i zahraničními tělesy. S filharmonickými i komorními orchestry, např. Moravská filharmonie Olomouc, Czech Virtuosi, sbory, např. Jenaer Madrigalkreis, Bohemiachor, Brněnský akademický sbor a divadly, např. Národní divadlo Moravskoslezské, Divadlo F.X. Šaldy, Slovensko narodno gledališče Maribor, Walensse-Buhne. Pracoval na projektech s mnoha význačnými umělci, např. s Vladimírem Franzem, Jiřím Pavlicou. Jako dirigent i hudební režisér pracuje na nahrávání filmové
a scénické hudby pro přední české divadelní scény, rozhlas, televizi i pro zahraniční produkce. Natočil množství nahrávek, především skladeb soudobých autorů, pro nakladatelství Naxos, Vienna Modern Masters, Supraphon, Capstone records, Querstand a další. Od roku 2003 jako hostující dirigent Městského divadla Brno nastudoval a řídil řadu titulů. V současné době působí jako hudební šéf a šéfdirigent Městského divadla Brno. Vyučuje také na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.


Eva Kalousková, sbormistryně DPS Bystroušek

Po maturitě na gymnáziu absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v oboru dirigování sboru pod vedením doc. Josefa Pančíka. V letech 2004 - 2012 byla sbormistryní dětského pěveckého sboru MIBIDIZO a jeho přípravných oddělení, se sbory provedla řadu koncertů a účastnila se mezinárodních sborových soutěží, vždy s nejvyšším oceněním včetně ocenění za dirigentský výkon na mezinárodní soutěži v italské Gardě. Od roku 2007 do roku 2012 byla asistentkou dirigenta sboru Ars Brunensis. Jako sbormistryně i zpěvačka spolupracovala a spolupracuje s řadou pěveckých sborů v České republice. Od roku 2016 je sbormistryní dětského pěveckého sboru Bystroušek. Její metoda práce, založená na přirozené emoci, hlasové barevnosti, deklamaci a rytmické hravosti byla a je hodnocena předními sbormistry nejen v české republice, ale i na zahraničních soutěžích. 
Jiří Lang, sbormistr

Narodil se v Brně roku 1997. Na varhany hraje od svých sedmi let. Po dobu šesti let navštěvoval brněnskou konzervatoř obor varhany. Jelikož ho nikdy moc nebavilo cvičit, prohluboval čím dál více znalosti v improvizaci. Nyní studuje na brněnské JAMU sbormistrovství pod vedením prof. MgA. Blanky Juhaňákové, ArtD.V letech 2014-2020 působil jako hlavní varhaník a ředitel kůru baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně. Pracuje v Městském Divadle v Brně, kde hraje na klávesy v orchestru. Jako pianista hrával baletnímu oddělení na brněnské ZUŠ J. Kvapila, založenou L. Janáčkem, v součastnosti zastává funkci sbormistra Dětského pěveckého sboru Primavera. Občasně po večerech působí také jako barový pianista. Často vystupuje jako klávesák s různými kapelami. Pro svoji všestranost je Jiří Lang vyhledávaným hudebníkem nejen v Brně a okolí.

+420 775 119 634
dan.kalousek@gmail.com
Činnost spolku se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna