Dan Kalousek, umělecký vedoucí a sbormistr

Po maturitě na gymnáziu vystudoval konzervatoř v Brně v oboru kompozice a dirigování. Obor dirigování orchestru pak absolvoval na Hudební fakultě JAMU Brno. V letech 2006 - 2008 studoval na Hochschule für Musik und Theater Leipzig a Weimar, v rámci mistrovských kurzů se setkal s dirigenty Kurtem Masurem, Fabiem Luisim či Zsoltem Nagym.

Od roku 2000 pracuje jako sbormistr Ars Brunensis. S tímto tělesem provedl řadu koncertů po Evropě. Jakožto dirigent spolupracoval a spolupracuje s českými i zahraničními tělesy. S filharmonickými i komorními orchestry, např. Moravská filharmonie Olomouc, Czech Virtuosi, sbory, např. Jenaer Madrigalkreis, Bohemiachor, Brněnský akademický sbor a divadly, např. Národní divadlo Moravskoslezské, Divadlo F.X. Šaldy, Slovensko narodno gledališče Maribor, Walensse-Buhne. Pracoval na projektech s mnoha význačnými umělci, např. s Vladimírem Franzem, Jiřím Pavlicou. Jako dirigent i hudební režisér pracuje na nahrávání filmové 
a scénické hudby pro přední české divadelní scény, rozhlas, televizi i pro zahraniční produkce. Natočil množství nahrávek, především skladeb soudobých autorů, pro nakladatelství Naxos, Vienna Modern Masters, Supraphon, Capstone records, Querstand a další. Od roku 2003 jako hostující dirigent Městského divadla Brno nastudoval a řídil řadu titulů. V současné době působí jako hudební šéf a šéfdirigent Městského divadla Brno. Vyučuje také na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Josef Javora, sbormistr

Narozen v Brně 16. 9. 1993. Vystudoval skladbu na brněnské konzervatoři u Pavla Zemka Nováka. Po maturitě nastoupil na JAMU ke studiu dirigování orchestru. Magisterské studium absolvoval na Royal Birmingham Conservatoire ve Velké Británii kde obdržel titul Master of Music – Orchestral Conducting. 

V roce 2017 byl přijat k Masterclass v Londýně s London Sinfonietta Academy. Je autorem orchestrálních skladeb, komorní hudby i baletu. Jeho velkou vášní je také rocková hudba, kterou stále aktivně provozuje.

Eva Kalousková, sbormistryně DPS Bystroušek

Po maturitě na gymnáziu absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně v oboru dirigování sboru pod vedením doc. Josefa Pančíka. V letech 2004 - 2012 byla sbormistryní dětského pěveckého sboru MIBIDIZO a jeho přípravných oddělení, se sbory provedla řadu koncertů a účastnila se mezinárodních sborových soutěží, vždy s nejvyšším oceněním včetně ocenění za dirigentský výkon na mezinárodní soutěži v italské Gardě. Od roku 2007 do roku 2012 byla asistentkou dirigenta sboru Ars Brunensis. Jako sbormistryně i zpěvačka spolupracovala a spolupracuje s řadou pěveckých sborů v České republice.

+420 775 119 634
dan.kalousek@gmail.com